Treenerid

imageMaire Udras Maire huvi tantsu vastu sai alguse 8. klassis. Esimesed katsetused tantsuloomes valmisid just siis. Koos Tea Kõrsi ja Ülle Hummaliga loodi  keskkooli viimases klassis estraaditrupp Three.  Õpingute ajal TPI-s tantsis viis aastat rahvatantsuansamblis Kuljus ja peale Võrru naasmist alustas tööd rahvatantsu- ja estraaditantsuõpetajana. Ühtlasi tantsis ka tantsurühmas Hebe. On lõpetanud rahavatantsujuhtide ja liikumisrühmade juhendajate 3 a-d  kaugõppekoolid ja omandanud 2002.a. Tallinna Pedagoogikaülikoolis huvihariduse pedagoogi kvalifikatsiooni. Lõpetanud Viljandi Kultuuriakadeemia kaasaegse tantsu õpetajate 3a kooli. Lisaks läbinud hulgaliselt erinevaid tantsukoolitusi.

 

 

andre

Andre Laine

Andre Laine on Põlvamaal tantsujuhina ja -loojana tegutsenud üle 10 aasta. Viimased 4 aastat on ta töötanud ka Võru Tantsukoolis tantsuõpetajana. Hetkel on Andre üks tantsurahva sädeinimesi ja koondanud enda ümber tugeva tuumiku noori tantsujuhte Lõuna-Eestis, kellega käsikäes on ellu kutsutud mitmeid toredaid maakondlikke ja vabariiklikke suurüritusi (Kagu-Eesti tantsupidu, Vabariiklik tantsutüdrukute festival-võistlus, igaaastased suvelaagrid), mis ei ole suunatud ainult noortele, vaid kus osalevad igas vanuses tantsijad. Tema juhtimisel tegutseb naabermaakonnas Meie Stuudio Tantsukool, kus tantsib 170 liiget. Andre puhul on ühendatud töö ja hobi. Lisaks on tal kogu aeg üks või mitu projekti käsil- kontsert, festival, tantsupidu jm. Ta on tohutu ideede generaator- lisaks oma üritustele pakub ta huvitavaid mõtteid kõigile, kes oma murega tema poole pöörduvad. Andre motoks on: tantsides läbi elu 🙂

huvi lavastamise vastu ja ei kujuta oma elu ette ilma tantsuta.

Viljar Olesk     VilluViljar on õppinud kolm aastat tantsuerialal Viljandi Kultuurikoolis. Võru tantsukooli asus ta aastal 2005. Õpetab breigigruppi Easy Leg kui ka tantsutruppi Variatsioonid. Viljari loomingulisus ja eriline muusikatunnetus on toonud tantsukoolile  auhinnalisi kohti. Edukalt on esinetud Festivalil Koolitants.

 

 
Alar

Alar Orula

Alar on tantsinud ja tantsu õppinud nüüdseks 11 aastat, sellest õpetamisga tegelenud viimased 2-3 aastat.

Esimesed sammud õpiti selgeks toonases Tantsutrupp „Variatsioonid” koosseisus ja formeeriti õige pea juurde ka poisterühm Easylegs, millest kasvas välja Easylegs Crew.

Tänu algusaastate breigiõppele Villu käe all oli areng kiire, samal ajal jätkus ka koostöö tüdrukutega ja tehti tantse kõikvõimalike esinemiste ja ka Koolitantsu festivali tarbeks. Villu ei teinud poisterühma elu kergeks ja lisaks spagaatidele paranesid ka koordinatsioon ja plastilisus.

Aastal 2009 otsustas ta minna tantsu õppima Viljandi Kultuuriakadeemiasse. Ja läkski. Järgneva viie aasta jooksul sai Alar ka lisaks suurele elukogemusele tudengielu vilju maitstes ka muuhulgas väga laiapõhise tantsulise hariduse.

Nüüdseks on tants pigem nagu töö ja hobi ühes – osaletud on lugematutel sündmustel nii kodulinnas Võrus, kui Tartus, Tallinnas, Paides, Pärnus, Jõhvis jpt. linnade suurematel lavadel. Ei puudu ka välismaiseid kogemusi, milledest võiks ära märkida 2012 a suvel toimunud noortevahetuse Bad Segebergis Saksamaal, mis päädis samuti tantsulise lõpuetendusega.

Praeguseks valdab Alar suuremal – vähemal määral kõike, mida üks tantsu viljelev inimene ja õpetaja teadma peab. Ampluaa ulatub klassikast breigini.

Iseloomu poolest on ta tore ja koostöövalmis, hea suhtleja.

 

Pilt_kodulehele_1

Oksana Aasa

Oksana alustas tantsimist juba varases lapsepõlves ja tants on siiani lahutamatu osa tema elust.

Kuni 12.klassi lõpetamiseni tantsis ta Kohtla-Järvel tantsukollektiivis „Vallatud“. Õpingud viisid ta Võrumaale, kus ta avastas enda jaoks rahvatantsu.

Oksana lõpetas 2005. aastal Viljandi Kuturiakadeemia, omandades lisaerialana tantsuõpetaja kutse.

Juhendajana on ta töötanud nii laste, noorte ja täiskasvanutega:

Põlva Gümnaasiumis, Võru Kesklinna Koolis ja Elva lasteaias. Viimase viie aasta jooksul on ta läbinud erinevaid tantsualaseid suvekoole ning koolitusi.

Oksana on abielus. Peres kasvab kolm last.

Joonas Tagel on vabakutseline tantsukunstnik. Ta on lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala, õppinud aasta Saksamaal (Palucca Hochschule für Tanz, Dresden) ning täiendanud end läbi erinevate töötubade Saksamaal ja Austrias. Osalenud tantsija- ja koreograafina projektides nii Eestis kui ka välismaal. Hetkel töötab TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias kaasaegse tantsu õppejõuna.

Jelena tantsimas

Jelena Melts

Jelena Melts on Võru Tantsukooli endine kasvandik. Jelena räägib enda kohta järgmist: ” Võru Tantsukoolis sain tugeva koolituse erinevate tantsustiilide alal: show, estraadtants, erinevad tänavatantsustiilid ja rahvatants. Tänavatantsudega sain lähemalt tuttavaks ühinedes JJ-Street tänavatantsukooliga, kus tutvusin hip hop tantsustiiliga. Samuti osalesin mitmetel tänavatantsu battle`tel: 2011. aastal Get up battle (Tähtvere Tantsukeskus), nii Tartus kui Võrus.

Peale gümnaasiumit asusin õppima Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tantsuõpetaja ja koreograafi erialale. TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias sain põhjalikumad teadmised ja oskused kaasaegsest tantsust, klassikalisest tantsust, kontaktimprovisatsioonist, moderntantsust, improvisatsioonilisest liikumisest, tantsupedagoogikast jne.

Olen osalenud ka koreograafi Helen Solovjevi lavastustes heategevuslikul kontserdil Pärnus „Sinu jaoks“(2014) ja „Eilne Homse Kõverpeeglis“(2014), mis valmis Eesti Vabariigi 96. sünnipäeva puhul Võrus. 2015. aasta kevadel käisin vahetusüliõpilasena end täiendamas Lissaboni tantsu kõrgkoolis- Superior escola de danca, Instituto Politecnico de Lisboa. Olen tansimisega nüüdseks tegelenud 10 aastat, millest 2 aastat olen tegelenud ka õpetamisega.

Olen väga pühendunud oma tööle, energiline ning rõõmsameelne.”

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s